پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی عرصه های ملی شهرستان سپیدان بطور کامل مهار گردید
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 57 10 تير 1398 ساعت 16:50 شماره :61432
در ارتفاعات روستاهای برشنه و بهرغان در بخش مرکزی شهرستان سپیدان
آتش سوزی عرصه های ملی شهرستان سپیدان بطور کامل مهار گردید

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس آتش سوزی ارتفاعات روستاهای برشنه و بهرغان در بخش مرکزی شهرستان سپیدان با کمک نیروهای مردمی و منابع طبیعی بطور کامل مهار گردید.

دکتر شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با حضور در عملیات اطفاء اين آتشسوزي گفت: این حریق ساعت ١٤ بعدازظهر هشتم تیرماه در درمحدوده عرصه های مرتعی روستاهای بهرغان و برشنه از توابع بخش مرکزی شهرستان سپیدان آغاز شد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروهای مردمی در ساعت ٢٣ همان روز بطور کامل مهار و اطفاء گردید.

وی با اشاره به حضور مدیر کل بحران استانداری فارس، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان ،فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان سپیدان،مدیران دستگاههای اجرایی جهاد کشاورزی،فضای سبز شهرداری سپیدان،نیروهای گردان ۱۱۰ سپاه فجر فارس،آتشنشانی،کارشناسان ،همیاران طبیعت و جمعی از مردم و اهالی روستاهای مجاور در عمليات مهار این حریق افزود:این آتش سوزي پس از گذشت ۹ ساعت با تلاش بی وقفه همه نيروها به طور کامل اطفاء گردید.

مدیر کل منابع طبيعي و آبخيزداري فارس سهل انگاري گردشگران و بهره برداران و خشک بودن علوفه هاي يكساله را در بروز این حریق موثر دانست و تصریح کرد: سخت گذر بودن منطقه،گرمای طاقت فرسا و وزش بادهای گرم ، کار مهار آتش را برای نیروهای اطفاء كننده در این منطقه با مشکل روبرو کرده بود. وي در خصوص اقدامات انجام شده برای مهار و اطفاء این حریق گفت: اعزام و تجهیز تیم عملیات واکنش سریع متشکل از اکیپ ۳۰ نفره نیروهای ویژه یگان حفاظت از منابع طبیعی و هماهنگی های فوری با دستگاههای امدادی و فعال کردن جوامع محلی در راستای کنترل خط آتش از اقدامات تاثیر گذار در مهار بموقع این آتش سوزي بود.

وی در خصوص اطلاع رسانی سریع و به موقع از وقوع حریق در عرصه های طبیعی استان گفت: شماره تلفن رایگان یگان حفاظت از منابع طبیعی آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص وقوع آتشسوزي و یا هرنوع تخریب و تصرف در اراضی ملی است.

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :