پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهار کامل آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی شهرستان مهر
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 77 6 تير 1398 ساعت 11:26 شماره :61332
در دو نقطه شهرستان مهر در بخشهای "اسیر و بخش مرکزی"
مهار کامل آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی شهرستان مهر

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی فارس آتش سوزی به وقوع پیوسته در دو نقطه شهرستان مهر در بخشهای  "اسیر و بخش مرکزی" این شهرستان بطور کامل مهار گردید.

 اسماعیل محمدی زاده رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهر در خصوص چگونگی وقوع این آتش سوزی ها گفت:نخستین آتش سوزی  ساعت ۱۰  صبح در "ارتفاعات تنگ توکلی" در حریم جاده اسیر به بندر طاهری شهرستان مهر به وقوع پیوست که بلافاصله  با هماهنگی های لازم  با فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان نیروهای امدادی برای خاموش کردن حریق به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: جهت جلوگیری از  سرایت آتش به کوه های مجاور و عرصه های مرتعی ، بلافاصله مرتعدارن ، قرقبانان و نیروهای مردمی با پیوستن به نیروهای منابع طبیعی وارد عملیات اطفاء حریق شدند که در نهایت با تلاش فراوان این آتش سوزی در همان ساعات اوليه مهار گردید.

وی با اشاره به مهار كامل اين آتش سوزي در خصوص خسارتهای ناشی از این حریق  به عرصه های منابع  طبیعی "منطقه اسیر" افزود: در این آتش سوزی  نزديك به نيم هكتار از پوشش مرتعي اين منطقه دچار آسيب گردید

محمدی زاده همچنین با بیان اینکه در ساعت ۱۳ بعد ازظهر همان روز  حریق دیگری در مسیر ورودی حریم جاده  فاریاب عسلویه رخ داد افزود: پس از دریافت گزارش این آتش سوزی نیز بلافاصله عملیات اطفاء حریق توسط ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی شهرستان آغاز و پس از مدت زمان کوتاهی کنترل و بطور کامل مهار گردید

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهر گفت:در این آتش سوزی حدود یک هزار مترمربع از اراضی ملی حریم جاده طعمه حریق شد.

 وی ضمن اشاره به  وزش بادهای گرم و احتمال وقوع مجدد آتش سوزی در این نقاط خاطرنشان کرد: لحظاتی پس ازمهار این حریق با هماهنگی های انجام گرفته با شهرداری مهر،نیروهای آتش نشانی برای خاموش کردن کامل باقيمانده آتش اقدام  به آب پاشی منطقه حریق کردند.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :