پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - غرس نهال در جوار حرم مطهر سید علاء الدین حسین (ع)
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 208 20 اسفند 1397 ساعت 13:30 شماره :58057
در ششمین روز از هفته منابع طبیعی
غرس نهال در جوار حرم مطهر سید علاء الدین حسین (ع)
 text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس مراسم کاشت نهال صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری تولیت عظمای آستان مقدس حرم سیدعلاء الدین حسین و دبیر جامعه روحانیت شیراز ، مدیر کل،معاونان و کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس ،جمعی از اعضاء هیئت امناء و خادمین حرم مطهر و اصحاب رسانه در صحن مقدس سید علاء الدین حسین (ع) شیراز برگزار شد.

text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>حجت الاسلام سید محی الدین طاهری در این آیین باشکوه ضمن اشاره به احادیث و روایات متعدد پیرامون اهمیت سنت حسنه درختکاری گفت:کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید زیادی قرار گرفته است و نمی‌توان تاثیرات مثبت درختکاری و ایجاد فضای سبز در محیط زندگی خود را نادیده بگیریم.

text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>وی با قدر دانی از مجموعه تلاشگر منابع طبیعی و دست اندکاران حفاظت و صیانت از طبیعت ضمن اشاره به تخریب اراضی و باغات قدیمی شیراز از سوی متجاوزان و سود جویان این اراضی خواستار رسیدگی و اقدامات مقابله ای در جهت جلوگیری از قطع درختان و باغات کهنسال شیراز گردید.

text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>مهرزاد بوستانی مدیر کل منابع طبیعی فارس نیز در این مراسم با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز در شهر شیراز و اجرای پروژه کمربند سبز با همکاری مشترک منابع طبیعی و شهرداری اظهار امیدواری کرد:پوشش گیاهی ایجاد شده بتواند بخشی از خسارتهای ناشی از تغییر کاربریها و قطع درختان و باغات قدیمی را جبران نماید.

text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>وی درادامه با اشاره به نتایج و دستاوردهای حاصل از اجرای موفق پروژ ه های منابع طبیعی در راستای حفاظت،احیاء و توسعه منابع طبیعی استان از اجرای پروژه زیتون کاری برمشور به عنوان یکی از پروژه های موفق منابع طبیعی یاد کرد.

text-kashida:0%;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>در پایان این مراسم یک اصله نهال سرو به شکل نمادین در محوطه صحن اصلی حرم مطهر سید علاء الدين حسين (ع) به دست حضرت حجت الاسلام والمسلمین محی الدین طاهری غرس گردید.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :