پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مانور آمادگی برابر زلزله توسط نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری فارس برگزار شد.
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 170 10 دی 1397 ساعت 14:7 شماره :55480
همزمان با 5 دی ماه سالروز وقوع زلزله بم و ((روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی))
مانور آمادگی برابر زلزله توسط نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری فارس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی فارس همزمان با 5 دی ماه سالروز وقوع زلزله بم و ((روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی))مانور زلزله با همکاری دستگاه های امدادی از جمله سازمان آتش نشانی،اداره کل بحران استانداری فارس،اورژانس،هلال احمر،پلیس راهور و نیروی انتظامی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس برگزار شد.

به گفته سید حمید رضا میر قادری معاون برنامه ریزی،توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس این مانور با رویکرد امداد رسانی در زلزله در جهت آمادگی وافزایش آگاهی کارکنان در زمان وقوع حادثه و با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان انجام شد.

وی گفت: در تمام مراحل این مانور موضوعاتی چون آموزش رفتارهای صحیح فردی در مقابله با بحران، آگاهی رسانی به کارکنان در شناخت وضع موجود، روش برخورد با یکدیگر،شناخت مواد قابل اشتعال و چگونگی خاموش کردن آتش ناشی از آنها، واکنش‌های روانی در سوانح، به کارکنان ارائه شد.

مهدی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز هدف از این مانور را جلب نظر و توجه عمومی به مخاطرات ناشی از وقوع پدیده های طبیعی مانند زلزله،سیل،طوفان،خشکسالی،و شناسایی عوامل پیشگیری و کاهش خسارت ناشی ازآن خصوصا تلفات جانی و گسترش فرهنگ ایمنی در جامعه عنوان کرد.وی گفت:آمادگی گروه های امدادی و کمک رسان در مواقع بحرانی، شناخت نقاط قوت و ضعف دستگاه های امداد رسان،افزایش سرعت عمل دستگاه ها و ایجاد هماهنگی های لازم جهت مقابله با حوادث احتمالی از مهمترین ارکان برگزاری این مانور است.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :