پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از 80 میلیارد ریال چوب و زغال جنگلی قاچاق در شهرستان ممسنی کشف شد.
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 187 22 آذر 1397 ساعت 11:50 شماره :54797
توقیف محموله سنگین ادوات جنگلی قاچاق در شهرستان ممسنی
بیش از 80 میلیارد ریال چوب و زغال جنگلی قاچاق در شهرستان ممسنی کشف شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در هشت ماهه نخست سال جاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ممسنی موفق به کشف و ضبط چندین محموله سنگین قاچاق چوب و ادوات جنگلی در این شهرستان شدند.

علیرضا مسعودی رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در برخورد با متخلفین و قاچاقچیان چوب و زغال جنگلی  در شهرستان در چند ماهه نخست سال جاری افزود: با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی ممسنی و گشتهای مستمر شبانه روزی در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان محموله سنگین قاچاق ادوات جنگلی غیر مجاز شامل  31 هزار و 296 کیلوگرم هیزم،چهار هزار و 100 کیلوگرم زغال و تعداد 10 دستگاه اره موتوری ضبط و 58 دستگاه خودرو نیز  توقیف شده است. وی با بیان اینکه پرونده قاچاق محصولات و ادوات غیر مجاز جنگلی در مراجع قضایی در حال پیگیری است افزود: تمامی اسناد و مدارک این پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده و در دست بررسی است. مسعودی  همچنین در ادامه از آزاد سازی بیش از 9 هکتار ازاراضی ملی شهرستان ممسنی از دست زمین خواران و متصرفین این عرصه ها خبر داد و گفت:این میزان اراضی نیز در مدت 8 ماهه نخست سال جاری آزاد سازی  و به دولت بازگردانده شد. رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی افزود: این اراضی در حوزه های مرکزی،دشمن زیاری،تنگه لاله و ماهور شهرستان ممسنی قرار گرفته که با دستور دادستان، ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی ممسنی و نیز همکاری یگان امداد نیروی انتظامی، مراجع قضایی و دیگر عوامل حفاظت از اراضی این شهرستان  از دست متخلفان آزاد شد. وی ضمن قدردانی از همکاران منابع طبیعی شهرستان ممسنی در پاسداری و صیانت از انفال و بیت المال گفت:امیدواریم تا پایان سال با برنامه ریزی های دقیق و منسجم تر شاهد کمترین تعدی و دست درازی در حوزه اراضی ملی بویژه عرصه های طبیعی این شهرستان باشیم.مسعودی در ادامه با اشاره به عملکردها و فعالیت های این شهرستان طی 8 ماه گذشته اظهارداشت:وسعت اراضی ملی شهرستان حدود 400هزار هکتار است که با توجه به پراکندگی حوزه و وضعیت توپوگرافی آن کار حفاظت و صیانت از این اراضی نسبت به شهرستان های دیگر استان سخت تر است. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس ارزش ریالی اراضی آزادسازی شده را بیش از هشت میلیارد و 64 میلیون ریال اعلام کرد و گفت:با تلاشهای صورت گرفته تاکنون برای350 هزار هکتار از اراضی شهرستان ممسنی سند مالکیت به نام دولت صادر شده است که این مهم نیازمند همکاری بیشتر سازمان ثبت اسناد و املاک و اختصاص اعتبارات ویژه است. وی در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدامی مبنی بر تصرف اراضی دولتی سریعا مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی فارس  گزارش دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :