پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قاچاقچیان چوبهای جنگلی شهرستان سپیدان زمین گیر شدند.
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 243 29 آبان 1397 ساعت 12:44 شماره :53976
محموله مافیای سیاه به مقصد نرسید.
قاچاقچیان چوبهای جنگلی شهرستان سپیدان زمین گیر شدند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس محموله قاچاق ادوات جنگلی در شهرستان سپیدان توقیف شد.

علیرضا رحمتی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان از کشف و ضبط محموله بزرگ قاچاق زغال و هیزم های جنگلی حوزه خفری این شهرستان خبر داد. 

وی افزود:در راستای مبارزه بی امان با سودجویان و متخلفان اراضی ملی، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق زغال که قصد انتقال مقادیر قابل توجهی ادوات غیر مجاز جنگلی از استان کهکیلویه و بویر احمد به سمت شهرستانهای سپیدان،شیراز و جهرم را داشتند مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. رحمتی افزود:ماموران با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی با تحت کنترل قرار دادن محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان در محور یاسوج –سپیدان در نهایت خودروهای مذکور را شناسایی و آنها را متوقف کردند. 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان در خصوص جزئیات این جریان اظهارداشت::ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با همکاری نیروی انتظامی و بسیج حین کنترل این محور به تعداد 9 دستگاه خودرو که با استتار و دودی کردن شیشه های خودرو در حال حرکت بودند مظمون شده و آنها را در ایستگاه بازرسی منابع طبیعی شهرستان سپیدان متوقف کردند. وی تصریح کرد::سرنشینان این خودروها به طرز حرفه ای و کاملا ماهرانه با برداشتن صندلی های خودروها ودودی کردن شیشه ها اقدام به جاسازی و بارگیری مقدار زیادی زغال و هیزم جنگلی قاچاق کرده بوند.وی افزود: در بازرسی از این خودروها یک تن زغال جنگلی ،یک و نیم تن هیزم و بیش از 800 کیلوگرم ریشه شیرین بيان کشف و ضبط شد.به گفته وی متخلفان این جریان دستگیر وپس ازتشکیل پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند. رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سپیدان با تاکید بر قاطعیت جدی در برخورد با متجاوزان ومتعرضان عرصه های منابع طبیعی پایداری این اراضی را مشروط به همکاری و مشارکت فعال مردم ،سازمانهای مردم نهادو دستگاه های مرتبط دانست و اظهار داشت: مردم در صورت اطلاع از فعالیت مشکوک و هرگونه تخلف به ویژه در زمینه های تصرف و تعرض در عرصه های منابع طبیعی و همچنين قاچاق چوب و زغال مراتب را از طریق تماس با تلفن امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 گزارش دهند.

شهرستان سپیدان در فاصله حدود 75 کیلومتری شیراز واقع شده است و دارای 69 هزار هکتار پوشش جنگلی می باشد.

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :