بازدید : 143 8 خرداد 1396 7:59 شماره :50280
درراستای اقدامات پیشگیرانه ، صیانت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی خبر داد: رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان ممسنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس درراستای اقدامات پیشگیرانه ، صیانت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری هفت هکتار از اراضی منابع ملی شهرستان ممسنی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

مسعودی جم رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی با اعلام این خبر گفت: درراستای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و مبارزه جدی با پدیده زمین خواری و حفاظت از اراضی ملی هفت هکتار از اراضی ملی پلاک بیدخَل از توابع شهرستان ممسنی از دست متجاوزان و سودجویان خارج و به دولت بازگردانده شد.

وی در تشریح چگونگی این عملیات افزود: تعدادی از متصرفان به صورت گروهی اقدام به تصرف و تخریب اراضی ملی فوق و تبدیل این اراضی به باغ کرده بودند که با هوشیاری ماموران منابع طبیعی متهمان اصلی شناسایی و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری ارجاع شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ممسنی در ادامه از آزاد سازی بخش دیگری از اراضی ملی از دست سودجویان و فرصت طلبان در شهرستان ممسنی خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از زمین خواری و دست اندازی به بیت المال و انفال عمومی 150 متر مربع از اراضی دولتی در پلاک 51 توکل آباد این شهرستان که بصورت غیرقانونی به ساختمان تبدیل شده بود با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی،همکاری دستگاه قضایی و نیروی های انتظامی تخریب و به دولت بازگردانده شد. وی با تاکید بر عزم جدی و مقتدرانه مسئولان منابع طبیعی برای مقابله با متصرفان اراضی ملی در این شهرستان افزود: مسئولان منابع طبیعی قاطعانه در مقابل دست اندازان منابع طبیعی ایستاده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تصرف به این اراضی در چارچوب قانون و بدون هیچگونه اغماض با متخلفین برخورد خواهند کرد.

مسعودی جم در اشاره به کشف چهار تن چوب جنگلی قاچاق در شهرستان ممسنی اشاره کرد و افزود :

درراستای حفاظت و حراست از اراضی ملی با تلاش و هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی حدود 4 تن هیزم و چوب جنگلی بلوط از انبار قاچاقچیان در منطقه گلیله جاوید شهرستان ممسنی کشف و ضبط شد. رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ممسنی گفت: این هیزم ها توسط افراد سودجو و فرصت طلب در انباری جهت فروش جا سازی شده بود که با اقدام بموقع یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان و اخذ مجوز قضایی کشف و ضبط گردید. وی با تشریح این خبراظهار داشت: پس از گزارشات رسیده به یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ،منطقه مورد نظر بطور کامل تحت نظر قرار گرفت که پس از گشت زنی چند ساعته نیروهای یگان حفاظت و همکاری دستگاه قضایی،سرانجام این انبارنگهداری چوب و هیزم جنگلی کشف و بلافاصله پس از مشاهده این محموله ،ماموران این مقدار از چوبهای جنگلی را از انبار خارج و توقیف کردند.وی ادامه داد: در این ارتباط باتلاش و اقدام به موقع و پیگیری اطلاعاتی و عملیاتی یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان ممسنی دو فرد متخلف مورد شناسایی قرار گرفت که یک نفر از این متخلفان با تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به دادسرای شهرستان ارجاع و نفر دوم نیز تحت تعقیب قانونی قرار دارد. رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ممسنی با بیان اینکه با افراد خاطی و متجاوز به اراضی ملی در کمترین زمان ممکن و به شدت برخورد می شود گفت: قاچاق چوب و زغال یکی از جمله موارد ی است که جنگل‌های حوزه زاگرس در استان را تهدید می‌کند.

لازم به ذکر است:به استناد ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها، هرگونه قطع، حمل و برداشت غیرمجاز چوب و زغال درختان جنگلی جرم محسوب می شود.مسعودی جم ضمن اشاره به گشتهای مستمر و شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت از اراضی ملی خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و یا قطع و آتش سوزی درختان جنگلی مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ گزارش دهند.

شهرستان ممسنی در فاصله 130کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است و دارای 350 هزار هکتار اراضی جنگلی می باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :