پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خبر داد: رفع تصرف اراضی ملی فارس از چنگال زمین خواران
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 523 4 ارديبهشت 1397 13:49 شماره :48445
درراستای مقابله با زمین خواری و حفظ و صیانت از انفال و اراضی ملی
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خبر داد: رفع تصرف اراضی ملی فارس از چنگال زمین خواران

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس درراستای مقابله با زمین خواری و حفظ و صیانت  از انفال و اراضی ملی ، عملیات اجرای حکم رفع تصرف از  66 هکتار از اراضی ملی شهرستان قیرو و کارزین دراستان فارس اجرا شد.

مهرزاد بوستانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اعلام این خبر گفت: باتلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان ، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین و نیز همکاری نزدیک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی 66 هکتار از اراضی ملی تصرفی در شهرستان قیرو کارزین از دست متجاوزان و سودجویان خارج  و به اراضی ملی برگردانده شد.وی افزود: در پی اعلام گزارشات واصله مردمی در این منطقه مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ارزشمند ملی ، موضوع در دستور کار مجموعه یگان حفاظت منابع طبیعی قرار گرفت که پس از هماهنگی های لازم و بازدید از منطقه مشخص شد اراضی ملی مربوط به پلاک 8629 موسوم به روستای مُدخون در محدوده اراضی  بالادست سد سلمان فارسی از توابع شهرستان قیروکارزین توسط سودجویان تخریب وتصرف و به باغ مرکبات تبدیل شده است.

بوستانی تصریح کرد: با انجام هماهنگی های لازم با مراجع قضایی و نیز تلاشهای شبانه روزی عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین با حضور دادستان شهرستان و عوامل انتظامی شهرستان در یک عملیات غافلگیرانه زمین‌های تصرف شده توسط 4 دستگاه لودر رفع تصرف و درختانی که بصورت غیر قانونی در اراضی ملی کاشته شده بود قلع و قمع گردید . وی ارزش ریالی اراضی ملی آزاد شده را یکصد و سی میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این راستا  دو نفر از سودجویان و متصرفان این اراضی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس همچنین از اجرای حکم  قلع و قمع در بخش دیگری از اراضی ملی شهرستان فیروزآباد خبر داد و افزود: با اجرای این احکام نیز 25 هکتار از اراضی ملی این شهرستان از دست سودجویان و متجاوزان خارج و به اراضی ملی بازگردانده شد. به گفته بوستانی در جریان این عملیات که با حضور و همراهی نیروهای قضایی و امنیتی شهرستان صورت گرفت متهم اصلی دستگیر و تعداد دونفر از همدستان وی تحت تعقیب قانونی قرار گفتند.

بوستانی یادآور شد: حکم قلع و قمع در اراضی ملی تصرف شده در این پلاکها  به استناد تبصره یک الحاقی ماده 55 قانون حفاظت و حمایت از جنگلها و مراتع و تبصره 4 ماده واحده  قانون تعیین تکلیف اراضی اختلافی اجرا وتعداد 5 حلقه چاه موجود در اراضی تصرفی نیز مسدود و مسلوب المنفعه گردید.

وی در پایان ضمن هشدار به سودجویان و متصرفان عرصه های منابع طبیعی ، به گشتهای مستمر و شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت از اراضی ملی اشاره و خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و یا قطع درختان جنگلی و بوته های مرتعی و یا آتش سوزی در طبیعت مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴  یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند .

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :