پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مراتع و آخیزداری کشور - مجازات عاملان آتش سوزی جنگلهای داراب
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 72 24 مرداد 1395 12:0 شماره :44614
با پیگیریها و تلاشهای اداره کل منابع طبیعی استان و همکاری دستگاه قضا یی
مجازات عاملان آتش سوزی جنگلهای داراب

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با پیگیریها و تلاشهای پی در پی اداره کل منابع طبیعی استان و همکاری دستگاه قضا یی حکم دو تن از عاملان آتش‌سوزی در اراضی جنگلی شهرستان داراب که سبب بروز آتش در 5/18 هکتار از جنگلها و مراتع این شهرستان شده بودند صادر شد.

مهرزاد بوستانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اعلام این خبر گفت: گفت:عاملان اصلی این آتش سوزیها که محکوم به آسیب و آتش زدن عمدی مراتع جنگلی با هدف تصرف در اراضی ملی بخش 12 فارس روستای لایزنگان شهرستان داراب شده بودند ، طی حکم صادره از شعبه 101 دادگاه کیفری 2 داراب و نیز بر اساس ماده 125 قانون مجازات اسلامی و مواد 519،515،2 آیین دادرسی مدنی و ماده 1 قانون مسئولیت خسارت وارده به مراتع هریک به 5 سال حبس تعزیری و در مجموع پرداخت سه میلیارد و 685 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. وی ادامه داد: در مراحل اولیه وپس از گزارشهای ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با حکم قضایی دو نفرمظنون شناسایی و دستگیر و پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این افراد به طور عمدی در این کار دست داشته اند که پرونده آنها پس از طی مراحل قانونی بررسی و در نهایت متهمین مجرم شناخته شدند. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تشکر از دستگاه قضایی که در صدور این حکم با قاطعیت تمام عمل نموده اند بیان داشت: دستگاه قضایی استان در همکاری با ماموران منابع طبیعی با قاطعیت و بدون اغماض با متخلفان و متعرضان به اراضی ملی برخورد می کند . وی خاطرنشان ساخت ؛ در هر موقعیتی و به هرنحوی که اراضی ملی تخریب شود براساس قانون «حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع این عمل جرم بوده و مجرم باید به سزای عملش برسد ضمن آنکه متهمان به پرداخت جزای نقدی و تحمل حبس نیز محکوم خواهند شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در خاتمه از شناسایی مظنونین آتش سوزی در اراضی جنگلی شهرستان فیروزآباد که هفته گذشته منجر به وقوع حریق گسترده در اراضی جنگلی منطقه خرقه و کوه برز گردیده بودند خبر داد و گفت ؛ 5 نفر به عنوان مظنونین این آتش سوزی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده اند که در صورت اثبات به اشد مجازات محکوم خواهند شد.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :