پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مراتع و آخیزداری کشور - رئیس سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور برای بررسی آتش سوزی جنگلهای فیروزآباد به این منطقه اعزام شد.
اوقات شرعي
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

بازدید : 47 24 مرداد 1395 8:32 شماره :44589
با حضور در عملیات اطفای حریق جنگلهای فیروز آباد (95/05/21)
رئیس سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور برای بررسی آتش سوزی جنگلهای فیروزآباد به این منطقه اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خداکرم جلالی معاون وزیر و  رئیس سازمان سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور با حضور در عملیات اطفای حریق جنگلهای فیروز آباد ، در منطقه خرقه این شهرستان در کنار نیروهای حفاظتی منابع طبیعی و مردم در اطفای حریق شرکت و بمنظور بررسی این آتش سوزی دستورات لازم را صادرنمود.

جلالی افزایش دما ، تغییرات اقلیمی و عوامل انسانی را مهمترین دلایل بروز حریق در عرصه های منابع طبیعی عنوان کرد و گفت:حضور نیروی‌های امدادی و اکیپهای مردمی در مهار آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی بسیار اثر گذار و نتیجه بخش است. وی گفت: 95 درصد آتش سوزی های کشور به علت عامل انسانی و به طور مشخص بی احتیاطی رخ می دهد .وی تاکید کرد: باید در این زمینه آموزش های لازم به مردم داده شود.

وی مراقبت از عرصه های ملی را از موضوعات مهم سازمان و دغدغه اصلی مسئولان منابع طبیعی در سطح کشور و استان ها عنوان کرد و افزود:در این راستا کانون های بحرانی مستعد آتش سوزی شناسایی شده و تمهیدات لازم برای مقابله با آتش سوزی و گسترش آن در عرصه های ارزشمند جنگلی و مرتعی اندیشیده شده است .  

جلالی خاطرنشان کرد:در زمینه پیشگیری از آتش سوزی ناوگان های زمینی اطفای حریق گروهی و انفرادی با وجود محدودیت های مالی ناشی از تحریم و پیامدهای آن در حد توان تجهیز شد و علاوه بر تامین تجهیزات انفرادی ، تعدادی خودرو مجهز به تجهیزات اطفای حریق هم خریداری شده است.رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری خواستار هماهنگی و مشارکت همه دستگاه ها برای رفع این معضل شد و گفت: همه دستگاه های کشوری و لشکری باید در زمینه پیشگیری از آتش سوزی در عرصه های طبیعی مشارکت کنند.

عملیات مهار آتش سوزی در جنگلهای شهرستان فیروز آباد با حضور نیروهای انتظامی و امدادی از جمله نیروهای یگان امداد هوابرد،تیپ 37 زرهی ،هلال احمر ،محیط زیست،شهرداری روسا و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستانهای همجوار تشکلها و اهالی روستاهای همجوار این شهرستان در حال مهار است.

 
 
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :